Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozmnozyć świerszcze :)
Autor Wiadomość
glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2011-03-30, 19:50   Jak rozmnozyć świerszcze :)

Z racji iż z powodzeniem rozmnożyłam już kilka pokoleń świerszczy (domowych , kubańskich) chciałabym się z Wami podzielić moją domową metodą .W różnych źródłach podaja że należy stworzyć stado 10 samców 20 samic ja zaś mnoże świerszcze w pudełku zbiorczym gdzie bywa ich czasem 350-700 szt.Do mnożenia szukuję pudełeczko(może być np. po margarynie ) z mokrym torfem lub ziemią uniwersalną i wstawiam na dno pojemnika co dwa dni zaglądam sprawdzając czy aby torf sie nie przesuszył ,w przypadku wysuszenia spryskuje go spryskiwaczem do kwiatów(tak lepiej zapanowac nad ilością wody podlewając torf pod bierzącą woda nie raz go po prostu utopiłam:) . Po okresie tygodnia nawet czasem więcej wyciągam pudełeczko w zalezności ile jajeczek zostało złożonych ( jajeczka wyglądają jak białe przecinki:)) .Do inkubacji stosuje tacki w których kupuję sie marchewkę lub włoszczyzne w dużych sklepach ja akurat mam biedronkową robie z niej mini sklarenkę gorę nakłuzam igłą dla wentylacji dół zostawiam szczelny.Do tak przygotowanej "szklarenki" wstawiam pudełko z wilgotnym torfem z jajami.Pojemnik stawiam w ciepłym miejscu ja akurat w okresie grzewczym stawiałam szklarenkę na dodatkowym pudełeczku na kaloryferze zeby nie zagotować jaj.W ciepłe dni jakie miałam ostatnio wystawiam mini szklarenki z jajeczkami na balkon na słońce tez super się to sprawdza.Szklarenka doskonale trzyma wilgoć zaglądam do jajek co 2-3 dni .W zależności od gatunku inkubacja trwa u kabańskich 14 dni u domowych 21 dni klujki są bardzo małe mysle że moga mieć milimetr(kubańskie świerszcze zdecydowanie dłużej rosną niż domowe ).kiedy zaczynają się kluć robale złudzająco przypominające szczypawice z boku pudełka z torfem kłade kawałek owoca lub warzywa robactwo przeskakując na boki ułatwia mi go wyłapywanie.Młode robale przekładam do małedo pudełka z którego nie wyskoczą ja stosuję mini faunabox gdzie znajduje się kawałek tacki pod jajka kurze na którym przesiadują ,warzywa ,owoce i suchy pokarm.Jako suchą mieszankę stosuje nasiona zbóż , soję , jedzenie suchę dla psów , bułke tartą , jedzenie dla rybek dafnie oraz płatki .
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2011-03-30, 19:59   

glizda177, jak długo trwa jeden cykl od narodzin do momentu rozmnażania, czy temperatura ma tu znaczenie?
Kto z was stosuje świerszcze jako karmę dla grzebiących?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2011-03-30, 20:04   

obecnie mam przychówek około miesięczny domowego i tygodniowy kubańczyka dam znać jaka jest róznica poprzednie robale z róznych przyczyn mi uciekały np. kocisko wypuściło , aleksy zwaliły pudło z robalami a resztki pojedyńczych robali lądowały juz w zbiorczym pudle .Obecnie trzymam przychówek odzielony gatunkami i wiekiem wiec zdam relacje.

ps. około miesieczny domowy ma koło 0,5 cm
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Ostatnio zmieniony przez glizda177 2011-03-30, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2011-04-13, 07:25   

Troszkę zabawy ale czego się nie robi dla ptaków.
Masz jeszcze jakieś fotki z cyklu rozmnażania ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
szymonn 
Doświadczony Hodowca
Hodowca Ptactwa



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Lis 2010
czyli 4869 dni temu
Posty: 307
Podziękowania: 14/6
Skąd: Ciechowice
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2011-04-13, 08:34   

glizda177, moje gratulacje, ciekawe zajęcie, może też zaczne hodowle świerszczy 8-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2011-04-13, 11:27   

robale już podrosły kubańczyki miały pierwsza wylinkę i mają około 1-1,5 mm .
Trzymam je na kaloryferze w pudełku które stoi na czymś dodatkowym żeby ich nie ugotować .Domowe są starsze sporo maja pewnie około 0,5 cm rosną wolniej bo nie mam jak wstawić wielkiego pudła na kaloryfer. Robale karmie warzywami owocami zazwyczaj obierki z warzyw do zupy:) to takie czyściciele:).I suchym pokarmem. Nastepne jaja juz się inkubują .Kubańczyki obecnie przeniosłam do wiekszego pudełka ( w Ikei sa takie przeźroczyste z pokrywkami mam porobione dziurki i fajnie się sprawdza kosz to koło 9 zł). A domowe wieksze przeniosłam do pudełka po Castoramie z pokrywką 9,90 kosztowało).Jako warzywo nie sprawdzaja sie pomidory bardzo szybko się psują ja zazwyczaj mam marchewkę bo dlugo się trzyma , z owocow nie polecam bananow, kiwi itp. najlepsze jabłko .Warto też korzystać z zieleniny ja daje trawe .
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Ostatnio zmieniony przez wanted 2011-04-13, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-04-14, 11:12   

Takie świerszczyki to ulubiony pokarm moich dzioborożców,też miałem kiedyś chęci na ich hodowlę,ale na tym się skończyło :mrgreen:
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
glizda177 
Doświadczony Hodowca



Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 20 Mar 2009
czyli 5488 dni temu
Posty: 443
Podziękowania: 46/4
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2011-04-14, 13:06   

dużo przy tym roboty jest i robaki bardzo wolno rosną ale chociaz wiem co moje gadziska jedza..
_________________
pozdrawiam Agnieszka
http://www.garnek.pl/agi77/a
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5652 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2011-06-07, 18:43   

Ja dzisiaj wstawiłem moim ostatnim świerszczom dokładnie 23 sztuki pojemnik z torfem i mam nadzieję,że złożą w nim jajeczka :mrgreen: poza tym trzymam 2 samce w domu tak dla śpiewu :lol:
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.