Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rottweiler
Autor Wiadomość
york73 
Mega User



Pomogła: 27 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2008
czyli 5893 dni temu
Posty: 282
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2008-03-01, 21:19   Rottweiler

Grożna bestia wyuczona przez ludzi ...

http://www.petsplace.co.za/Rottweiler%20Tyson.jpg

.....czy łagodny przyjaciel.

http://www.portal.tkchopi...06-22/06_01.jpg
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-03-01, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-01, 21:34   

Przede wszystkim rottweiler, a nie rodweiler ;-)

Po drugie, jaki cel ma zadawanie takich prowokacyjnych pytań?

To po prostu rasa, o zdecydowanej psychice, jak każdy molos. W nieodpowiedzialnych rękach może stać się groźną bestią, jak każdy pies, nawet york :mrgreen:
Prawidłowo prowadzony jest równoważonym, spokojnym psiskiem, inteligentnym i łatwym w prowadzeniu. Chętnie się uczy, ale jest silnie terytorialny, o czym należy pamiętać chcąs sprawić sobie psa tej rasy.
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Mateusz 
Doświadczony Hodowca
polskie rasy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 29
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 381
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Niedzrwica Kościelna
Wysłany: 2008-03-01, 21:37   

W Holandii widziałem jednego z tych psów o imieniu Marko straszynie lubi gruszki i nie jest groźny chociaż na takiego wygląda.
_________________
Ja mogę wszystko!! Mateusz Gracjan Dec
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-01, 21:50   

Odnośnie zdjęć z pierwszego postu. Ja tam widzę zadowolonego, spokojnego psa bawiącego się piłeczką, a nie "bestię".
Bardzo wiele złego zrobiło psom nazywanie ich "bestiami", nagłaśnianie przez media przypadków pogryzień przez rasy obronne i bojowe.
Szkoda, że nie pisze się o pogryzieniach przez jamniki, bo według światowych statystyk, to właśnie one są najczęstszymi sprawcami ugryzień i pogryzień ludzi :mrgreen:

Rotweiller to duży, silny pies, o bardzo zdecydowanej psychice. Rasa wyhodowana do konkretnych celów.
Jak każdy molos ma skłonności do dominacji i w niedoświadczonych rękach, u osób, które zdecydowały sie na tę rasę, bo jest "modna" zapewne szybko zajmie pozycję Alfy w stadzie, a wtedy będzie dyscyplinował jego ludzkich członków. Jeżeli uzna za konieczne, równiez przy pomocy zębów.

Żeby zrozumieć charakter rottweilera, a przy okazji i innych molosów warto zapoznać się z rysem historycznym, zaczerpniętym z wzorca FCI:

Cytat:
Rottweiler zaliczany jest do najstarszych ras psów. Jego pochodzenie sięga czasów rzymskich. Wykorzystywany był wówczas jako pies obrończy i pasterski.
Wraz z legionami rzymskimi psy wedrowały przez Alpy. Wykorzystywane były do ochraniania ludzi. Strzegły także stad bydła, które szło wraz z wojskiem. Do podstawowych funkcji tych psów należała również ochrona i obrona posiadłości ich panów. W okolicy miejscowości Rottweil omawiane psy spotkały się z miejscowymi egzemplarzami i nastąpiło skrzyżowanie. W mieście Rottweil nazywano te psy Rottweiler - pies rzeźnicki.
Rzeźnicy hodowali ten gatunek psów ze względu na ich walory użytkowe, umiejętności pasterskie, siłę pociągową oraz cechy obrończe. Tak ukształtował się z biegiem czasu wybitny pies obronny i pasterski, który znalazł zastosowanie również jako pies pociągowy w zaprzęgu.
Na początku XX wieku poszukiwano odpowiedniej rasy psów dla policji. Przeegzaminowano również rottweilery. Bardzo szybko zorientowano się, że jest to pies wybitnie nadający się do zadań policyjnych. W 1910 roku rottweiler został oficjalnie uznany jako pies policyjny.
Celem hodowli jest uzyskanie potężnego psa, czarnego z dobrze, kontrastowo zaznaczonym, mahoniowym podpalaniem, który mimo swej masywności odznacza się szlachetnym wyglądem i powinien być dobrym towarzyszem, obrońcą i psem użytkowym.



Wiele złego zrobiła tej rasie moda na nią i niekontrolowane rozmnażanie osobników wadliwych. produkcja szczeniąt "rasowych, bez rodowodu", czyli de facto w typie rasy, po osobnikach, które nie miałyby szans uzyskania kwalifikacji hodowlanej, spowodowała zalew psów lękliwych, nadmiernie agresywnych, na dodatek mało przypominających osobniki rasowe, ale przez mało zorientowanych ludzi nazywanych rottami.

Do tej pory często obserwuję jak wszystko co czarne podpalane, z ciętym ogonem i w miarę krótką i szeroką kufą nazywa się rottweilerem, choć z wzorcem rasy, poza umaszczeniem, nie ma nic wspólnego.

Proszę ... jeżeli chcecie zacząć temat jakiejś rasy, napiszcie najpierw kilka rzetelnych informacji. Jeszcze lepiej, najpierw sprawdzić, io czym chce się dyskutować i zadać sobie trud, choćby poznania prawidłowej nazwy ;-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-03-01, 21:58   

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem ze ogólny instynkt agresji u tych psów wytwarza się w 2 roku ich życia. To wtedy podobno szkoli się je aby były agresywne.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-01, 22:20   

Wanted, molosy są późno dojrzewającą grupą i dopiero dwu - trzyletni pies jest w pełni dojrzały.
Czy mówiąc o szkoleniu na agresję masz na myśli szkolenie obrończe?

Warunkiem ukończenia szkolenia na psa obronnego jest wcześniejsze ukończenie kursów psa towarzysza. Pies przystępujący do PO powinien być odwoływalny w kazdej sytuacji, niezależnie od rozproszenia.Samo szkolenie w kierunku obrony absolutnie nie powinno rozwijać agresji :!:

W praktyce różnie z tym bywa, głównie z winy źle przygotowanych kursów opracowanych pod kątem owczarków i nie uwzględniających odmienności psychiki molosów.... Drugą bolączką jest nieuczciwość niektórych trenerów, którzy za główny cel stawiają pieniądze, nie mając poczucia odpowiedzialności za własną pracę i jej efekty :-|
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
syju 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 124
Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2008-03-01, 22:35   

Faktycznie łagodny...:) miałem dwa takie psy w tym jeden od szczeniaka przejawiał nieprawdopodobną agresję wobec innych psów - pies był czysty rasowo.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
gruby 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-03-02, 09:49   

wanted napisał/a:
Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem ze ogólny instynkt agresji u tych psów wytwarza się w 2 roku ich życia. To wtedy podobno szkoli się je aby były agresywne.

Staja się agresywne, bo dorastają i chcą przejąć kontrole nad "stadem" jeżeli są żle prowadzone prubuja zrobić na wiele sposobów, są to drobne zachowania które czasami umykają właścicielom i pojawia się problem. Generalnie dobrze prowadzony rottek jest fajnym budzącym respekt kumplem. W każdej rasie trafiają się agresywne osobniki ale jest to znikomy procent. W swoim życiu spotkałem kilka psów agresywnych "z natury" reszta to źle wychowane.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-02, 10:42   

Przede wszystkim należy odróżnić agresję w stosunku do przedstawicieli własnego gatunku, od agresji do ludzi :-)
Dorosły samiec ma prawo bronić terenu przed innymi dorosłymi samcami i jest to całkowicie naturalne. Zauważmy, że rottki są silnie terytorialne i niekoniecznie muszą swoje terytorium ograniczać do tego co ogrodzone, czy trawnika przed blokiem ;-)
W każdej rasie i bez rasy też ;-) zdarzają się w miocie osobniki mniej, lub bardziej dominujące, co może nam wiele powiedzieć o przyszłej psychice psa, łatwości prowadzenia itp.
Osobiście wybierając szczenię z miotu unikam jak ognia tych, które siedzą w kąciku i są takie biedne i zagubione, jak również tych, które pierwsze do mnie pędzą i np. wdrapują się na kolana, lub obgryzają buty, albo szarpią za spodnie ;-)

Bardzo często wybierając szczenię kierujemy się jego wyglądem, lub współczuciem. Błąd :!: Z tym psem spędzimy kilka / kilkanaście lat i lepiej, żeby były one wspaniałą przyjaźnią , niż udręką ;-) Tym bardziej w przypadku molosów :roll:
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Bruno
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 14:30   

Möj Pako-mieszaniec wygladem przypominajacy Rottweiler-a.Kupilem go ok 8 lat temu od czlowieka,ktöry nie möwil o niczym innym tylko o walkach psöw. :-| Pako byl uczony agresji nie tylko do innych psöw ale takrze do ludzi.Gdy trafil do mnie mial juz skonczone 9m-cy i zaraz pierwszego dnia poczestowal mnie zebami.Poswiecilem sporo czasu i naczytalem sie ksiazek ale oplacilo sie :-) Pies ma juz skonczone 8 lat i jak do tej pory nie bylo z nim zadnych problemöw.


Pako 2001rok


 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-03-21, 17:57   

Bruno, Pako jest piękny :-D
Chylę czoła prze Tobą, a wszystkim pokrzywdzonym psiakom życzę takich Właścicieli :-)
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
octavia 
Mega User



Wiek: 28
Dołączyła: 16 Lip 2008
czyli 5735 dni temu
Posty: 24
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-11-23, 20:32   

Aeterna napisał/a:
Szkoda, że nie pisze się o pogryzieniach przez jamniki, bo według światowych statystyk, to właśnie one są najczęstszymi sprawcami ugryzień i pogryzień ludzi :mrgreen:


Z tym się zgodzę ,moja kochana Bonusia rozharatała mi wargę jak była jeszcze szczenięciem.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-11-23, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kaliszaneczka-x 
Mega User



Pomogła: 2 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 04 Kwi 2008
czyli 5838 dni temu
Posty: 47
Skąd: Koźminek k. Kalisza
Wysłany: 2008-11-24, 11:13   

Tak to są bardzo mądre psy. Idealnie nadają się do pilnowania podwórka. Jednak absolutnie nie nadają się dla mniej doświadczonych hodowców (mogą sobie nie dać z nimi rady). Jeśli rottweiler ugryzie właściciela to jest to na ogół wina człowieka nie psa. Te psy są bardzo podatne na raka. Nasz zachorował na niego w wieku 3 lat. Taki pies z racji choroby zaczyna się zachowywać agresywnie. Jeśli właściciel jest niedoświadczony to może tego nie zauważyć i potem mówi się, że kolejny rottweiler pogryzł właściciela. a takiego chorego psa trzeba niestety w porę zlikwidować. Wielu ludzi uważa, że pies jest po to by wisiał na łańcuchu i absolutnie go nie spuszcza. Takie psy stają się coraz bardziej agresywne (szczególnie dotyczy to rottweilerów, bernardynów i kaukazów). A potem znowu winę zwala się na psa, pomimo tego, że to wina właściciela. Te psy bardzo dobrze się nadają do gospodarstw ze zwierzakami, nie szkodzą. Mają jeszcze jedną zaletę - nie przeskakują nawet przez metrowy płotek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5073 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-08-21, 06:22   

Trochę odświeżę temat.Psiaki mojego znajomego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5896 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-08-21, 18:45   

Ale fajne te małe pieski. Moja 10 letnia suka rottweilera też kiedyś tak wyglądała. Kochane psy, jednak obcy muszą trzymać się na baczności :-P .
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5073 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-10-03, 22:44   

Teraz już są na sprzedaż te rottwalierki :lol:
Niestety już nieaktualne wszystkie dziś sprzedane do Niemiec :-P
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jakub 
Mega User
hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Lut 2008
czyli 5896 dni temu
Posty: 665
Podziękowania: 37/26
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2015-08-30, 14:00   

Moja ulubiona rasa.Posiadałem kiedyś sukę. Są na forum obecnie jacyś właściciele tej rasy psów?
_________________
Mędrzec nie mówi tego co wie, głupiec nie wie co mówi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.