Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Odrobaczanie ptaków.
Autor Wiadomość
amohr 
Mega User
Adam "amohr"



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5860 dni temu
Posty: 157
Podziękowania: 2/2
Skąd: Bytów

Wysłany: 2009-10-25, 18:56   

Atma bardzo ciekawy pomysł na odrobaczenie ptaków. Jestem tylko ciekaw czy na pewno ten środek nie zaszkodzi ptakom jeżeli dla ptaków (drobiu) nie jest przeznaczony.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Kuros 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
czyli 5928 dni temu
Posty: 87
Podziękowania: 7/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-25, 19:35   

Nie jest przeznaczony dla ptaków lecz znam wiele osób, które odrobaczają nim ptaki. Sam stosuje ivomec - do tej pory nie stwierdziłem negatywnych skutków jego działania.
W swojej hodowli podaję 1-2 krople na kark ptaka (małe i średnie papugi).
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amohr 
Mega User
Adam "amohr"



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5860 dni temu
Posty: 157
Podziękowania: 2/2
Skąd: Bytów

Wysłany: 2009-10-25, 19:46   

Też dobry sposób jednak ten 1 nie wymaga łapania ptaków. Wypróbują go na wiosnę gdyz teraz ptaki odrobaczyłem levamisolem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-25, 19:50   

na iwermektyne ...podobnie jak na wiele innych leków może występować tzw nadwrażliwość osobnicza....lub nawet rasowa. Ciekawym przykładem są owczarki szkockie...bardzo wrażliwe na ten specyfik. Co do ptaków....iwermektyna jest nie zarejestrowana dla ptaków...może to wynikać niekoniecznie z jej szkodliwego działania. Raczej wchodzą tu względy finansowe....po prostu koszty badań i rejestracji dla ...w tym przypadku ptaków ...mogą być zbyt duże i rejestracja iwermektyna dla ptaków być może jest nieuzasadniona z ekonomicznego punktu widzenia.
Cóż ja stosowalem ją u różnych ptaków...od drobnej egzotyki po duże papugi i skutków ubocznych nie zauważyem
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5906 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-10-25, 21:42   

a... może jednak... jakieś skutki... uboczne... istnieją... ja... w każdym... razie o... takich... słyszałem...
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-10-25, 22:56   

wieść gminna niesie ,że ...... chetnie przeczytam jakie to skutki uboczne . oczywiście nie mówimy tu o zatruciu wynikającym z przedawkowania. Tym bardziej , kręgowce ...wyższe nie posiadają kanałów glutaminowych i w związku z tym nie przelamują one bariery krew-mózg.
oczywiście w przypadku każdego specyfiku możemy mówić o jakiś skutkach ubocznych. Każdy organizm jest inny i wrażliwość osobnicza jest inna. Nawet wit C może być pośrednio szkodliwa u miekkojadów powodując lepsze przyswajanie żelaza, co jak wiemy w przypadku tych ptaków jest szkodliwe
Niemniej jednak iwermektyna nie jest w wiekszym stopniu ,, szkodliwa,, niż inne leki przeciwpasożytnicze. Oczywiście w odpowiednich dawkach.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5906 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-11-01, 15:49   

A podawanie takiego roztworu do kąpieli? Nie trzeba ganiać ptaków po całej wolierze - same się zmoczą i to solidnie.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-01, 16:47   

oczywiscie ze tak...stosowałem ten sposob u tzw drobnej egzotyki w mojej mini hali wolnych lotów:):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5553 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-11-01, 22:11   

Szczerze to taki sposób jak spryskiwanie na odrobaczanie jak jedzenie obiadu przez słomkę - prosze wybaczyć za porównanie, ale to chyba najprostsza odpowiedź na tego typu rozważania odnośnie odrobaczania
_________________
prawdopodobnie perwszy w Polsce odchów śliwki lutino
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-01, 23:00   

słusznie ...najlepiej wykonać ..zgodnie z zaleceniami ,, producenta iniekcje podskórną.
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 10:32   

atma napisał/a:
wieść gminna niesie ,że ...... chetnie przeczytam jakie to skutki uboczne . oczywiście nie mówimy tu o zatruciu wynikającym z przedawkowani


Cytat:
słusznie ...najlepiej wykonać ..zgodnie z zaleceniami ,, producenta iniekcje podskórną.


Tak się składa że w piątek byłem u znajomej Pani weterynarz po witaminy a że miała chwile czasu ucięliśmy sobie mała pogawędkę i weszliśmy na temat podawania inwermektyny twoim sposobem. Nie będę pisał o jej reakcji gdy jej przytoczyłem twój sposób skraplania ptaków spryskiwaczem i zlizywania przez ptaki z piór czy też do podawania do wody którą ptaki piją.

Oto jej słowa cytuje myślę że dość dokładnie zacytuje inwermektyne którą stosujemy dość pospolicie do odrobaczania ptaków jest produkowana do stosowania naskórnego wchłania się ona do organizmu przez skórę gdzie zostaje wchłonięta do krwiobiegu i uwalniana jest w organizmie gdzie ma wywołać odpowiedni skutek ale to nic nowego tutaj pewnie nie napisałem.
Inwermektyne stosuje się do iniekcji podskórnych w formie zastrzyków jednak takiego stosowania nie zaleca się w przypadku ptaków.
Są także tabletki stosowane doustnie jednak produkcja tabletek znacznie się różni od inwermetyny która jest stosowana do iniekcji .
Głównie chodzi tu o nośniki jakie występują w tabletkach które powodują że inwermektyna zawarta w tabletce jest uwalniana w odpowiednim miejscu w organizmie aby uzyskać największą wydajność i zniwelować niepożądane objawy.
A stosowanie inewrmektyny która służy do iniekcji lub do podawania naskórnego może uszkodzić błonę żołądka wątrobę a także jelita gdyż w tej postaci nie jest ona przystosowana do podawania do doustnego.
Jeszcze jedno zdanie z mojej strony każdy kto stosował inwermektyne podając pod skrzydło lub na kark drobnej egzotyce wie jak wyglądają pióra kiedy się nie trafi gołą skórę tylko kropla spadnie na pióra ciekaw jestem jak wyglądają pióra ptaków skraplane inwermektyną.

Myślę że dobrze zapamiętałem to co usłyszałem i nic nie pogmatwałem, poza tym atma, jeszcze się nie spotkałem żeby jakikolwiek weterynarz zalecał iniekcje podskórną inwermektyny [zastrzyków] dla ptaków nie mówiąc już o drobnej egzotyce wybacz ale chyba sobie robisz jakieś jaja.
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-02, 11:16   

coż , kazdy ma prawo do swoich przekonań...ja z powodzeniem stosuje tą metode i uważam ,że skutek jest doskonały. Prosze jednak pamiętać że nie opryskujesz ptaków 1% roztworem iwermectyny ( takie są dostępne w handlu ) tylko w rozćięczeniu 300 razy mniejszym.
Co do pospolicie produkowanej iwermectyny do odrobaczania ptaków...stosowanej naskórnie....hmmm chętnie kupie prosze tylko podać nazwe handlową preparatu. Podobnie jak i preparaty doustne iwermektyny. Interesująco zabrzmiało rownież w Twojej wypowiedzi tzw ,, odpowiednie miejsce uwolnienia i wchłoniencia. Cóż wielkiego wyboru nie ma .....wszyscy wiemy gdzie wchlaniają się substancje podawane per os. Tak czy owak związek chemiczny zwany iwermectyna jest jeden i czy zawiesi sie go w wodzie , oleju czy też w talku bądz innm nośniku musi sie wchłonąc , musi przejść przez wątrobe, musi przelamać jej bariere by zadziałać.
Reasumując....pierwszą firmą która wprowadziła na rynek preparaty zawierające iwermektyme był Merial. Na dziś ta firma nazywa sie Merial Limited A Merck and Rhone Poulenc Company. I firma ta zalecała i też tak one zostały zarejestrowane do stosowania u : IVOMEC 1% - bydł, owce ,świnie. Ivomec premix 0,6 % do świn. Nawet generyki produkowane przez liczne firmy nie zalecają tego preparatu do ptaków ozdobnych.

P.S. każdy ma prawo stosować wg swojego uznania, nie ośmielam sie podważac zdania i kompetencji koleżanki,, po fachu,, uważam jednak ze teksty << robisz sobie jaja >> są obraźliwe. Pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-11-02, 11:20   

Na świecie świerzb leczony jest skutecznie lekiem doustnym o nazwie Ivermektyna ( Sromectol (MSD) w USA, Mectizan (Merck) w Kanadzie. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Dawka na 60 kg - 4 tabletki po 3mg lub 2 tabletki po 6mg. Lek stosowany jest jednorazowo, dolegliwości ustepują do dwóch tygodni. We wszystkich publikacjach naukowych stwerdzają że lek jest bezpieczny i b. skuteczny, w Polsce niestety nie jest zarejestrowany.
To skopiowałem z jednej ze stron.
O dawkowaniu "doustnym" jest też dyskusja na forum o szczurach http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=10924
Tak więc, nie do końca osobiście jestem przekonany jak jest z tą ivermektyną :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-02, 11:24   

a co do zastrzyków...coż wprawdzie u dużych ptaków...ale sam do niedawna stosowałem iniekcje podskórne z iwermektyny.
a naskórne stosowanie....coż wykorzystuje się specyfike skóry ptaków...ukrwienie, brak rozbudowanej warstwy podskórnej i przez to łatwiejsze wchlanianie. Ale i tak sporo tego pteparatu sie nie wchłonie. Dlatego podawane są tak duże dawki. Łatwo to przecież przeliczyc. Tzw kropla to ile to jest 0,1 ml????? Czyli przeliczając wg zaleceń producenta ( świnie 1 ml / 33 kg m.c., krowy i owce 1ml/ 50 kg m.c. ) jest ona przewidziana na 3-5 kg. Tak duże dawki wynikają z dużych stat spowodowanych podaniem leku w sposób dla niego nieodpowiedni
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 12:16   

Cytat:
uważam jednak ze teksty << robisz sobie jaja >> są obraźliwe

Nie mam takiego zamiaru tylko podałeś jako alternatywę dla twojego sposobu , zastrzyki podskórne z iwermektyny co mnie rozbawiło , a pewnie doskonale wiesz że w przypadku np. drobnej egzotyki jak równiez niektórych papug prawie niewykonalne jest podanie odpowiedniej dawki wykonując zastrzyk nie mówiąc już o skutkach jakie może wywołać taki zastrzyk.

atma napisał/a:
Co do pospolicie produkowanej iwermectyny do odrobaczania ptaków...stosowanej naskórnie....hmmm chętnie kupie prosze tylko podać nazwe handlową preparatu. Podobnie jak i preparaty doustne iwermektyny


IVERMECTIN to iwermektyna w postaci tabletek w Polsce jest niezarejestrowany ale można go kupić u nas w kraju , powszechnie stosowany w USA i Kanadzie.

Natomiast jeśli chodzi o iwermektyne przeznaczoną do podawania naskórnego to podejrzewam że kupisz ją w każdej klinice weterynaryjnej bez najmniejszych problemów , ale gdybyś miał jakikolwiek problem ze zdobyciem tego specyfiku to służę pomocą.

atma napisał/a:
Dlatego podawane są tak duże dawki. Łatwo to przecież przeliczyc. Tzw kropla to ile to jest 0,1 ml


Na 1 ml wchodzi ok 20 kropli czyli nie jest to 0,1 ml tylko ok 0,05 ml a to znaczna różnica biorąc pod uwagę fakt że część zostanie wtarta w pióra. To jest to odpowiednia dawka do podawania naskórnego i podanie iwermektyny w ten sposób bardzo skutecznie pozwala się pozbyć pasożytów i ten sposób jest najbardziej zalecany przez weterynarzy jako najlepszy i najskuteczniejszy sposób podania go ptakom , poza tym jak wiesz skrzydło u ptaka to jedno z najlepiej ukrwionych miejsc i w tym miejscu najszybciej i najlepiej się wchłania iwermektyna do krwiobiegu i wchłonie się wystarczająca ilość aby odpowiednio zadziałać na pasożyty.
Sam tak wielokrotnie dawkowałem i podawałem w przypadku sternostomatozy u amadyn i mogę powiedzieć że już po dwóch dniach było widać znaczną poprawę.
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5484 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-11-02, 15:46   

ale ja nie kwestionuje skuteczności preparatu..... iwermektyna działa rewelacyjnie.
podskórnie podawałem ivomec %
...nie mam problemów z zakupem leków ,, po prostu jade do hurtowni i kupuje,, bardzo dziękuje za propozycje ułatwienia zakupu....prosze tylko o nazwe handlową preparatu który jest zarejestrowany w Polsce a który to stosuje się na skóre .
Leki z tzw szarej strefy mnie nie interesują
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Ryszard_ 
Mega User
Moje ptaki ...



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Ryszard

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2009
czyli 5390 dni temu
Posty: 23
Podziękowania: 3/3
Skąd: Lądek - Zdrój

Wysłany: 2010-04-01, 12:53   

Witam,
znalazłem w necie inną metodę podawania Ivomec_u dla drobnej egzotyki.
Zainteresowanych zapraszam do przeczytania.

http://translate.google.c...slate.google.pl
_________________

Ryszard Łoboda
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5497 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-10-20, 20:54   

Czy zaraz po odrobaczaniu ptaków podajecie im jakieś specyfiki lub witaminy - jeśli tak to jakie? Chodzi mi w szczególności o bażanty i kury.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5497 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2011-02-04, 14:42   

Nadeszła pora na odrobaczanie w moim stadku. Myślicie, że to dobra pora? Mam zamiar zastosować levamisol.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-02-04, 18:46   

Alan1980 napisał/a:
Nadeszła pora na odrobaczanie w moim stadku. Myślicie, że to dobra pora

Myślę że tak, ja też odrobaczam jutro wszystkie ptaki.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.