Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Odrobaczanie ptaków.
Autor Wiadomość
krzysieksolec 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 31
Dołączył: 02 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 2/2
Skąd: Solec Kujawski

Wysłany: 2012-01-10, 21:22   

Podanie ivermektyny powoduje bezpłodność na około 2 tygodnie.
_________________
PZHKiPE o/ Bydgoszcz

Piszę poprawnie po polsku
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-01-10, 21:32   

krzysieksolec, u pasożytów napewno :):):):):):):):):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysieksolec 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 31
Dołączył: 02 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 2/2
Skąd: Solec Kujawski

Wysłany: 2012-01-10, 22:06   

Jeśli się mylę, to popraw mnie proszę. :)
To co napisałem, opieram na mojej rozmowie ze znajomym weterynarzem, więc jest/był to dla mnie wystarczający powód by tak twierdzić.
_________________
PZHKiPE o/ Bydgoszcz

Piszę poprawnie po polsku
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-01-10, 22:27   

krzysieksolec, co tam Ciebie bede poprawiał :) skoro masz wystarczajacy powód by tak twierdzić:)
odsyłam do wademecum lub do owego lekarza ponieważ prawo zabrania posiadania stosowania itd tego rodzaju preparatow wydawanych z tzw przepisu lekarza weterynarii:)
tylko Kolego sprawdz nim napiszesz nie twórzmy podstaw pod szamanologie i widzimisielogie
pozdrawiam
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2012-01-10, 22:30   

krzysieksolec, ja radzę nie zawszę ślepo wierzyć w to co mówi weterynarz i robić tak jak uważa bo można się bardzo nie milo zdziwić
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-10, 23:00   

Atma kuchnia jak miło sie z Tobą zgodzić, z tą róznicą że pośmiertnie to chyba nie ma co liczyć na płodnosć u robali po tych 14 dniach :D hihihiiiii
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-01-10, 23:35   

pysia34, jako osoba niekonfliktowa naprawde staralem sie nie zabierac glosu w sprawach kontrowersyjnych. no ale jak ktoś produkuje krede pastewna, albo stosuje antykoncepcje ivermectynowa to .....o Świetyyyyyyy Hubercie
tak w ogole to moze temu weterynarzowi pomyliła sie iwermectyna z improvaciem :) brzmi podobnie
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-10, 23:38   

nie znam tego drugiego :D ale jak mniemam skoro używasz to wiesz co robisz hahahahahahaha
dzisiaj ktoś mnie pytał o odkażanie nadmanganianem potasu ściółki .... cóż sa różne sposoby na radzenie sobie z problemami :)
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2012-01-10, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-01-10, 23:40   

pysia34, jak moja ...druga połowa :) przeczytała ulotka...zakazała mi zbliżać sie do improvacu
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-01-11, 00:03   

hahahahaha to jenak zależy co kto lubi :D a o gustach już od dawna nie dyskutuje :D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysieksolec 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 31
Dołączył: 02 Sty 2012
czyli 4470 dni temu
Posty: 35
Podziękowania: 2/2
Skąd: Solec Kujawski

Wysłany: 2012-01-11, 17:19   

No to zostałem 'trochę' wpuszczony w bagno z tą informacją. :P
_________________
PZHKiPE o/ Bydgoszcz

Piszę poprawnie po polsku
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-10-06, 07:27   

Odświeżam temat z odrobaczaniem ptaków. Do niedawna zazwyczaj stosowałam levamisol lub systamex (ze starych zapasów jeszcze) ora warmkur (również ta sama substancja czynna co w levamisolu) oraz ivermektynę. Wydawało mi się, ze te środki w zupełności wystarczą na zapobieganie wszelkiego rodzaju robaczyc. Niestety okazało się, że jestem w błędzie :( Większosć produktóws stosowałam zazwyczaj jeden dzień powtarzając je po 7 i 14 dniach. Niestety ostatnio mnie coraz częściej zawodziły te dotychczas stosowane środki gdyż w praktyce okazywało się że ptak nadal zmagał się z problemem. Poległam po raz pierwszy na dosyć długi czas ze stosowaniem ivermektyny i warmkuru u małej kurki brodacza kupionej w Lipsku na wystawie. Kura miała nieswoiste objawy i wszystko wskazywało na problemy z oddychaniem. W gruncie rzeczy jednak z czasem kiedy leczenie nie skutkowało okazało się ze diagnozy były błędne bo to co było dyszeniem nie było przyczyną osowiałości kury a objawem nadmiernego objadania się kamieniami obciążającymi wole i skutkującymi podduszaniem ptaka co dawało charakterystyczny dla dróg oddechowych objaw dyszenia z otwartym dziobem Przyczyną okazał się tasiemiec. Nie poskutkował albendazol podany jeden dzień i powtórzony. Dopiero stosowanie 3-4 dni pomogło na jakiś czas, gdyż nie zabiło całości pasożytów. Po miesiącu problem się pojawił znów , chociaż z mniejszym natężeniem. Dopiero podanie środków stosowanych u psów i kotów dwu -trzyskładnikowych (np. drontal) w całości załatwiło problem u tej jednej kurki. Pozostałe ptaki otrzymały w międzyczasie raz na pół roku albendazol dwa dni z rzędu. Jednak niedawno (odrobaczałam dwa miesiące temu) przyniosłam do domu kurkę która zachowywała się niby normalnie, jednak zaskoczyła mnie jej waga. Jadła piła była aktywna i nic nie wskazywało na nieprawidłowości ale jak wzięłam ja do ręki okazało się że jest leka i w kiepskiej kondycji. Nie miała biegunki, ani innych objawów więc pomimo tego że wszystkie kury były dwa dni odrobaczane dosyć wysoką dawką leku dostała lek do dzioba dwa dni z rzędu. Po drugiej dawce wydaliła kłębek robali -glisd! Niestety podanie do wody i brak kontroli czy i ile każda kura pobrała leku podanego wraz z wodą do picia czyni odrobaczanie w ten sposób mało efektywnym. I następne podanie , chociaż mam około 300 ptaków z pewnością przeprowadzę z właściwą dawką bezpośrednio do dziobów ptaków i minimum 3 dni wówczas będę miała pewność że efektywne podanie w kontrolowany sposób zabezpieczy ptaki na dłuższy okres życia przed inwazjami pasożytów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5476 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2013-10-06, 09:55   

pysia34 napisał/a:
podanie środków stosowanych u psów i kotów dwu -trzyskładnikowych (np. drontal), albendazol dwa dni z rzędu.


Czy preparaty te można stosować też u drobnicy i papug?
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-10-06, 10:07   

Nie próbowałam osobiście ale drontal z całą pewnością. Widziałam ulotkę o stosowaniu leków firmy Bayer o stosowaniu leków dla innych wierząt niż zarejestrowane w tym papugi. Drontal w paście był tam wymieniony w tabeli jako bezpieczny w stosowaniu u papug. Nie odrobaczałam dotychczas swoich papug nie było takiej potrzeby.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
rzymian 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 64
Dołączył: 17 Maj 2013
czyli 3969 dni temu
Posty: 95
Podziękowania: 3/3
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-05, 15:51   

Odrobaczam ptaki dwa razy w roku, najczęściej w marcu i potem w sierpniu lub wrześniu. Na dwa dni ptaki mają wstrzymaną wodę, dostają miękkie owoce i warzywa, ale fizycznie wody nie.Potem Levamisol w odpowiednim stężeniu przez 3 dni i po 2 tyg. powtórka.pierwszego dnia prawie cała woda zostaje wypita.Dokładnie to poidło zabieram po południu w piątek a lek otrzymują w niedzielę rano.Ostatnio jesienią pierwszy raz stwierdziłem obleńce w wydalonym kale. po każdej serii odrobaczenia cała woliera do gruntownego wysprzątania i odkażenia. stosuję Virkon- jest bezpieczny i skuteczny.Doświadczeni hodowcy radzą także by w okresie odrobaczania dawać dużo tartej marchwi- nie mam zdania na ten temat, ale marchew daje często niezależnie od odrobaczania.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2014-02-05, 18:10   

Virkon nie działa na obleńce ani inne robaki, levamisol zresztą też zauważyłam, że słabo :( Długotrwałe stosowanie levamisolu zresztą uodparnia obleńce, poza tym nie działa na tasiemce i przywry. Warto zmnienić środek na albendazol, lub fenbendazol, a tak jak Ty masz kilka ptaków to warto stosować dwuskładnikowe środki dla psów i kotów w tabletkach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
rzymian 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 64
Dołączył: 17 Maj 2013
czyli 3969 dni temu
Posty: 95
Podziękowania: 3/3
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-05, 18:40   

Pisząc moje spostrzeżenia dotyczące odrobaczania nie miałem zamiaru wnikać w konkretne leki jakie można czy powinno się stosować, a raczej nad techniką , która umożliwia skuteczniejsze podanie środka.
Podałem jako przykład odkażalnika Virkon, ale przecież może być coś innego, ostatecznie zwykłe wapno. Chodzi o to by zmienić ściółkę, sprzątnąć, zmienić podłoże i zastosować coś do zmycia odchodów, w tym jaj i zabitych robaków itd. Oczywiście lepiej zastosować środek o szerokim spektrum. Nikt nie wspomina o karencji i ew. przydatności jaj i mięsa do spożycia po takich działaniach. Po moim planie 6 tygodni od ostatniego użycia Levamisolu wydaje się być czasem bezpiecznym.Zupełnie inaczej sprawa ma się w hodowlach nie nastawionych na spożywanie jaj czy mięsa, a taką jest moja; chociaż od swoich kur jajka na Wielkanoc to inna bajka, nawet kiedy jest ich tylko po 2 na każdego członka rodziny!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikołaj1221 
Mega User



Moja specjalizacja:
Kury

Dołączył: 29 Wrz 2010
czyli 4930 dni temu
Posty: 113
Podziękowania: 12/39
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-02-11, 10:43   

To czyli ivermektyna nie powoduje żadnej okresowej bezpłodności u ptaków? Bo chciałbym w tym tygodniu odrobaczyć stadko, a zaraz zaczną się zapewne samice nieść i wolałbym uniknąć niezapłodnionych jaj, więc muszę się upewnić. :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
rzymian 
Mega User



Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 64
Dołączył: 17 Maj 2013
czyli 3969 dni temu
Posty: 95
Podziękowania: 3/3
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2014-02-11, 15:33   

Przez 2 lata z tego samego rodzaju leku na odrobaczenie korzystały cukrówki, które wyprowadzały udane lęgi.Nigdzie nie znalazłem informacji, że jest okresowa bezpłodność. Pisklaki lężone w czasie odrobaczania były zdrowe. Może inni użytkownicy forum mają inne obserwacje .Właśnie dzisiaj w odchodach tragopanki znalazłem nicienie.Zaczynam działania.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2014-04-01, 23:35   

A ja potwierdzam, ze po ivermaktynie wystepuje czasowa bezplodnosc. Moja samiczka amadyny wspanialej zaczela znosic jajka tydzien po podaniu drugiej dawki ivermektyny i wszystkie 6 jajek bylo niezalezonych. W poprzednim sezonie z kolei mialem tylko jedno niezaplodnione jajko (na 3 legi) od tej parki. Podkreslam, ze ptaki te nie sa ani przed, ani w trakcie pierzenia. Wniosek nasuwa sie sam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.