Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-05-18, 19:46
Rozbijanie i zjadanie jaj.
Autor Wiadomość
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 20:28   Rozbijanie i zjadanie jaj.

Jak sobie radzicie w takich przypadkach kiedy ptaki rozbijają i zjadają jaja :?:
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5919 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2008-02-17, 20:45   

U mnie gdy takie cos wystąpi to pierwsze co to daje ptakom cos podobnego do jaja ( np. piłeczke pinpongową) . Widząć piłeczkę ptak zaczyna ją dziubać lecz jej nic nie zrobi i potem sobie odpuszcza. Jak narazie zawsze pomaga. Ale zawsze stosowałęm to u młodych ptaków, a nie wiem jak u starszych. A jeżeli już to nie pomoże to najlepiej usunąć takiego ptaka. Najgorzej jak jajka rozbija kura bo wtedy ciężko zeby jakies jajko uratowac, a jeżeli robi to kogut to zawsze można go oddzielić na ten dzien w którym dniu zostanie zniesione jajko przez ptaka.
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek173 
Mega User
HODOWCA I MIŁOŚNIK



Pomógł: 38 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1020
Otrzymał 14 podziękowań
Skąd: Kozłów
Wysłany: 2008-02-17, 22:16   

Czesem się to zdaża, szczególnie latem gdy jest ciepło i ptakom np. w południe braknie wody (wiadomo jak to jest w gospodarstwie w okresie lata POLE) wtedy zauważam ża jajka są zjadane, ale nie wszystki.
Może też być taka sytuacja żę poprostu skorópka jest bardzo cienka i gdy ptak wchodzi do gniazda stłucze jajko i później widząc coś smakowiteko zjada to. I nie jest to wynikiem tego że ptaki rozbijają je specjalnie.
_________________
Krzysztof "krzysiek173" Sosna
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-02-18, 15:17   

adrian od trzech lat posiadam jaja plastykowe ,podkładam pod kurę ,czy kaczkę i mam problem z głowy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Pawi Król 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sty 2008
czyli 5909 dni temu
Posty: 356
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-02-18, 16:59   

U mnie w hodowli jak narazie nie miałem takich problemów , ale z tego co zauważyłem to niektóre ptaki potrafią z grzędy na której śpią znieść jajko i to może być kłopotliwe . Pamietam jak u jednego znajomego samica olśniaka właśnie tak robiła .
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-02-18, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-18, 21:12   

A ja już wcześniej się przygotowuję na rózne niespodzianki. Zakupiłem mase sztucznych ciężkich jajek różnego kalibru i rizkładam je w wolierach na ziemi, w kurnikach, pomieszczeniach w gniazdach- gdzie wejdzie. Ptaki codziennie obcują z nimi i jeśli nawet któreś się odważy dziobnąć, widzi że nie pęka i odzwyczaja się. Nie miałem z tym problemu, ale z tą wspomnianą olśniaczką która znosiła jajka siedząc wysoko na belkach w wolierze, na drzewie (znajduje się w ich wolierze) a ja biegałem i ściągałem co mogłe. Drzewa jednak nie dało rady wynieść :mrgreen: podkładałem więc wszędzie siano luzem porozwalane i nic. Meda zawsze zniosła tam gdzie nie miała. W tym roku doczeka się woliery bez gałęzi i grzęd :mrgreen:

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jtxp 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lut 2010
czyli 5160 dni temu
Posty: 98
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Pl
Wysłany: 2010-04-25, 08:55   

U mnie właśnie dzis rano jak wszedłem do woliery z olsniakami to znalazłem rozbite jajko,które znajdowało się pod grzędą,więc będę musiał ją chyba wynieść :?: :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2010-04-26, 12:56   

jtxp napisał/a:
U mnie właśnie dzis rano jak wszedłem do woliery z olsniakami to znalazłem rozbite jajko,które znajdowało się pod grzędą,więc będę musiał ją chyba wynieść :?: :?:

Przynajmniej usunąć grzędy na czas lęgów.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-05-07, 11:32   

Mój znajomy ma sporą wolierę posiada tam bażanta złotego i około 10 samic.Ostatnio postanowił na próbę dołożyć drugiego samca.O dziwo samce się nie tłukły,każdy ganiał za samicami ale wystąpił inny problem.Stary samiec zaczął tłuc jaja,żadne się nie ostało.Znajomy oczywiście zabrał młodego samca i ta sytuacja trwała jeszcze dwa dni po czym wszystko wróciło do normy.Zastanawiam się czy sytuacja taka mogłaby zaistnieć gdyby nawet ptaki sąsiadowały w wolierach.Chodzi o bażanty podobnej maści np złociste obok diamentowych,humeo obok eliotów itd?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-05-07, 20:41   

mikado, ja miałem tak kiedyś w wolierach obok siebie i każde gniazdo ptaków odbywało normalnie lęgi. Samce tylko jeśli była możliwość to ganiały koło siatki jak się widziały. Potem postanowiłem ścianki dzielące woliery osłonić na wysokośc 50cm i juz nie ganiały koło siatki samce.
Odnośnie tłuczenia tych jaj to myślę, że samiec dorosły po prostu nie chciał efektu lęgowego młodego samca i tłukł jaja gdyż nie miał zamiaru przyglądac się by jakieś potomstwo było po tym młodych.
To chyba realne wytłumaczenie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mikado 
Specjaliści
Siamese Fireback



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/mikado

Moja specjalizacja:
Bazanty

Pomógł: 7 razy
Wiek: 109
Dołączył: 12 Maj 2009
czyli 5434 dni temu
Posty: 659
Podziękowania: 59/95
Skąd: Żywiec

Wysłany: 2010-05-07, 20:48   

wanted, oczywiście,że tak chciałem żeby każdy sobie wniosek wyciągnął ;-) ale interesowało mnie jeszcze czy sam widok innego samca też spowoduje taką reakcje.Możliwe,że bodźcem do takiego postępowania nie jest tylko widok samca ale widok kopulacji :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Bzant 
Specjaliści
Kuraki



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Bzant

Moja specjalizacja:
Bazanty

Wiek: 30
Dołączył: 21 Lut 2010
czyli 5150 dni temu
Posty: 135
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Rymanów

Wysłany: 2010-05-18, 11:22   

Dosyć ciekawe propozycje ale wszystkie już sprawdziłem i nic. Ani jedno nie działa, nie skutkuje. ;(

mikado napisał/a:
Zastanawiam się czy sytuacja taka mogłaby zaistnieć gdyby nawet ptaki sąsiadowały w wolierach.Chodzi o bażanty podobnej maści np złociste obok diamentowych,humeo obok eliotów itd?

To mnie nurtuje, gdysz miałem taki przypadek, że humeo tłukły jaja (kogut) a elioty w usadowione miałem w wolierze obok. Fakt, żę maiłem odgrodzone woliery przedziałką na około 50cm.
_________________
Piotr i jego ojciec Józef Litarowicz
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
petrus29 
Mega User
drób ozdobny



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 16 Cze 2009
czyli 5399 dni temu
Posty: 120
Podziękowania: 3/19
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-05-24, 10:54   

Ja mam inny przypadek, moje super bażancie nioski czyli samice bażanta łownego, znoszą masę jaj, zakładają nowe gniazda, ale żadna ich nie wysiaduje, samiec się o te jaja troszczy czasami na nie siada nawołuje samice ale one tylko zniosą jajo i już, teraz natomiast doszło jeszcze do tego, że samice zaczęły rozdziobywać jaka które zniosą, tak że nie mam możliwości ich zebrania, zastanawiam się co mogę na to poradzić. to że nie wysiadują to pewnie znaczy że są z inkubatora, ale dlaczego zaczęły teraz rozbijać jajka to nie wiem, wcześniej im jaja zostawiałem bo myślałem że usiądą i było dobrze nic się nie działo, natomiast teraz gdy tylko zostawię więcej, np 6 to od razu zaczynają rozdziobywać, obecnie rozdziobują od razu po zniesieniu. Żywione są bardzo różnorodnie, choć ostatnio zaczęły polować na wróble, też nie wiem czemu.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-14, 22:15   

U kolegi kiśćce srebrzyste na okrągło to czynią. Musi szybko rano zbierać jaja by ich nie rozdziobały.
U mnie k.tajwański w tym roku rozdziobał 1 jajko. Może przypadek :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jan21 
Mega User



Dołączył: 07 Lut 2010
czyli 5164 dni temu
Posty: 63
Podziękowania: 2/3
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: 2015-07-17, 15:01   

U mnie samica olśniaka zniosła 5 jajek nic się nie działo , były zabierane po zniesieniu lub na drugi dzień . Po zniesieniu 5-go zdecydowałem że zostawie je bo niosła w jednym miejscu. Gdy były 2 w gnieżdzie zostały potrzaskane i wypite i tak kolejne a do tej pory było ich 16 szt. Z początku nie wiedziałem kto to robi i zabrałem dwa samce diamentowe lecz proceder nie ustąpił . Wreszcie upilnowałem samica zaraz po zniesieniu niszczyła i wypijała jajka. Dodam tylko że wszystkie dodatki dostają. Wrzuciłem styropianowe jajka nic nie pomogły.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-07-17, 21:09   

No to ciekawe zachowanie samicy jak wcześniej nic nie dziobała. Może zdenerwowała się tym zabieraniem wcześniej jaj :idea:
W kolejnym roku może lepiej wyłóż coś twardszego (z drewna, gipsu).
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
korpusers 



Wiek: 48
Dołączył: 06 Lut 2016
czyli 2973 dni temu
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-09, 10:07   

u mnie nie zachowują się tak, może dlatego że zbieram je tak żeby nie widziały i może przez stres je rozbijają u ciebie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.